SK JihlavaSnipers
6:3(1:1,4:0,1:2)
so 16. 9. 2023 18:00 @ SH SK Jihlava, Divize, 2. kolo

V Jihlavě přišla první ztráta

K prvnímu náročnějšímu utkání sezóny zajížděli třebíčští florbalisté na horkou jihlavskou půdu k horáckému derby s domácími SK Jihlava. Zápas posloužil Sniperům k relativnímu porovnání s předpokládaným vrškem tabulky, kde by i oni chtěli být.

Po nerozhodné první části o výsledku rozhodl pětiminutový úsek mezi 23. a 28.minutou, kdy Snipeři inkasovali nejprve v oslabení, minutu na to Jihlava odskočila na dvougólový rozdíl, následně šli Snipeři opět do čtyř, sice se ubránili, nicméně hned poté rozjetí domácí rozvlnili síť za Bazalou počtvrté. Do konce druhé části zatížili domácí třebíčské konto ještě jedním zásahem a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Na závěrečné dějství vystřídal Bazalu junior Veselý, Třebíč se sice ještě dostala na dostřel díky dvěma samostatným akcím juniora Kulhánka a Benáčka, nicméně poslední slovo měli domácí díky trefě Noháčka.

Ve třetím kole přivítají Snipeři v sobotu 23.9.2023 od 18:00 hod na domácím hřišti SH města Třebíč na Hájku celek FbC Hradec Králové „B“

Hodnocení zápasu pohledem asistenta trenéra Matěje Jonáka: „První těžká zkouška sezóny s nově poskládaným týmem a novým stylem hry. Nástup do první třetiny byl dobrý, poté jsme bohužel byli všude pozdě a prohrávali osobní souboje. Na kolena nás dostala vyloučení ve druhé třetině. Líbí se mi, že i po smolné druhé třetině, se tým dokázal vzchopit a svůj výkon vylepšit. Škoda, že jsme neproměnili závěrečný tlak. Zápas to byl náročný a ukázal nám, v čem máme nedostatky. Bylo to naše první porovnání se silnějším soupeřem, sezóna je dlouhá a my máme na čem pracovat. Jsem nadšený z atmosféry v kabině, a hlavně z toho, že se v těžkých chvílích dokážeme vzájemně podržet. Děkujeme rozhodčím, soupeřům a hlavně divákům, kterých zde byla plná hala. Těšíme se na dvě následující domácí utkání a věříme, že i v Třebíči bude v hledišti plno.“

Komentář trenéra hostů Romana Komendy: „Od začátku trpělivá hra, kdy se nám moc nedařilo v koncovce, ale zápas jsme dokázali mít pod kontrolou. V závěru jsme si to trochu komplikovali několika chybami a špatně řešenými situacemi, ale důležité jsou zkušenosti. Díky hráčům za nasazení a soupeři za zápas.“

Sestava Snipers Třebíč:

Bazala; od 41.min. Veselý – Černý, Maleček, Dlabač, Korba, Mátl – Štveráček (0 gólů+1 asistence), Buchtela, Benáček (1+0), Žák, Skála – Machálek, Kulhánek (1+0), Horák, Svoboda (1+0), Stránský.

Trenér: Kolář