SnipersLitomyšl
7:10(3:3,2:3,2:4)
so 10. 2. 2024 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 21. kolo

Vedoucí Litomyšl byla nad síly Sniperů

Do posledního domácího zápasu nastupovali hráči Snipers Třebíč proti lídrovi soutěže z Litomyšle. I přes to, že už před zápasem bylo o sestupu Sniperů jasno, nastoupili hráči Třebíče do zápasu s plným nasazením.

Snipers Třebíč – Florbal Litomyšl 7:10 (3:3, 2:3, 2:4)

V první třetině byla hra dost vyrovnaná a týmy se v držení balónku střídaly. Bohužel hned ve druhé minutě zápasu domácí chybovali v rozehrávce a darovali soupeři laciný gól. V polovině třetiny dokázali hosté po tlaku své vedení navýšit, ale druhý gól Snipery namotivoval k lepšímu výkonu a minutu a půl po obdržení druhé branky skóroval junior Matěj Skála. Minutu na to se z dorážky prosadil Štveráček a bylo srovnáno. Chvíli nato dokonce otočil skóre kapitán Žák. Jenže hosté do konce třetiny ještě dokázali srovnat.

Do druhé části domácí nevstoupili nejlépe a hned na začátku dvakrát inkasovali. Na špatný start reagovali Snipeři gólem, soupeř si své dvougólové vedení však vzal zpět. Žák poté svým gólem vrátil Snipers do hry. Hra se přitvrzovala a přibývalo vyloučení.

Do třetí třetiny se šlo za stavu 5:6 a Litomyšl opět skórovala hned na začátku této periody. Přestřelka pokračovala, když domácí dokázali dvěma góly odpovědět a opět srovnat krok. Jenže jim na konci třetiny došly síly, hosté toho využili a vrátili si vedení zpět. Ani hra v 6 lidech bez brankáře Sniperům nepomohla, naopak Litomyšl do prázdné brány ještě dvakrát skórovala.

K poslednímu utkání této pro Snipery šílené sezóny zajíždějí třebíčští florbalisté v sobotu 17.února do České Třebové, kde se střetnou s celkem Orlicko-Třebovska. V tomto zápase půjde už jen o to, který z celků sestoupí z místa posledního a který bude sice o příčku výše, nicméně také sestupující.

Komentář asistenta trenéra Snipers Pavla Nesnídala: „Děkujeme soupeři za zápas, blahopřejeme k vítězství v lize a přejeme šťastnou cestu domů.“

Komentář asistenta trenéra Litomyšle Martina Kleicha: „Cíl splněn, první místo je naše! Dneska jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Až na pár výpadků dobrý týmový výkon. Děkujeme soupeři za vyrovnaný zápas až do konce utkání, rozhodčím, a především našim skvělým divákům, kteří nás přijeli podpořit. Vrchol sezóny nás ještě čeká. #NFL!!“

Sestava Snipers Třebíč:

Veselý – Picmaus, Štveráček, Žák, Benáček, Korba – Machálek, Jahoda, Stránský, Alex. Svoboda, Mátl – Černý, Maleček, Nechvátal, Skála, Procházka

branky: 14. Matěj Skála, 15. Lukáš Štveráček, 16., 28., 37. Martin Žák, 46. Adam Benáček, 46. Adam Korba - 3. Marek Macek, 11. Ondřej Pakosta, 17. Petr Černý, 23. Tomáš Boštík, 25. Matěj Gregor, 29., 52., 58. Michael Smola, 41. Vilém Nonn, 58. Ondřej Ryšavý;

rozhodčí: Miloš Janda - Daniel Kršek;

vyloučení: 4 + Lukáš Mátl OS:3; využití přesilovek: 2:1 diváků: 99; zásahy brankářů: Jakub Veselý 30 – Filip Lamař 20; hráči utkání: Adam Korba – Michael Smola