SnipersHippos
3:6(0:3,1:1,2:2)
so 30. 9. 2023 18:00 @ SH TJ Spartak Třebíč, Divize, 4. kolo

Derby se Žďárem Snipeři nezvládli

Muži o víkendu přišli o svojí domácí neporazitelnost a po prvních 4 kolech mají na kontě pouze 6 bodů. Byl to zápas dvou odlišných příběhů. Oba týmy sice dokázaly v minulém kole zvítězit, avšak oba soupeři z jiných pozic. Snipeři doma splnili roli favorita a porazili Hradec Králové vysoko 9:3, naopak Žďár nad Sázavou doma zaskočil favorita z Jihlavy a byl prvním týmem, který ho dokázal v sezóně porazit.

Snipers Třebíč – Hippos Žďár nad Sázavou 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)

Ve čtvrtém kole florbalové divize se Snipeři střetli s dalším týmem z Vysočiny, s Hrochy ze Žďáru n/S., a především díky své bohorovnosti se přesvědčili, že ani v Divizi nedostanou nic zadarmo. Třebíčský tým nezvládl vstup do utkání, nechal soupeře odskočit o 3 góly a taková ztráta se dohání špatně. Až do třetí třetiny, i díky podpoře domácích fanoušků, vstoupili Snipeři aktivně, vstřelili 2 rychlé góly a dostali se tak na dostřel. Bohužel srovnávací branku vstřelit nedokázali a místo toho ještě inkasovali. Nepomohla ani závěrečná hra v šesti bez gólmana. Se svým výkonem Snipeři spokojeni být nemůžou. Na druhou stranu se stále snaží pracovat na zlepšení a po odstranění individuálních chyb přijdou jistě i lepší a stabilnější výkony.

V příštím, pátém kole zajíždějí Snipeři na předměstí Hradce Králové do Předměřic, kde svá domácí utkání hraje jejich nadcházející soupeř FBŠ Všestary.

Hodnocení zápasu pohledem trenéra Filipa Koláře: „Bohužel se staly věci, o kterých jsme před zápasem mluvili. Nedokázali jsme dodržet pokyny a zbytečnými a naivními rozhodnutími jsme darovali soupeři 3 body na stříbrném podnose. Škoda nevyužitých šancí, komentář po zápase by se mi teď psal mnohem lépe. Chtěl bych moc poděkovat našim fanouškům, kteří se nám snažili, během poslední třetiny zejména, pomoct k obratu. Tentokrát to, bohužel, nestačilo. Projevila se také absence, kdy na marodce máme pořád jednu celou lajnu.“

Komentář vedoucího hostů Tomáše Hrubého: „První třetina pomalá, celý zápas takový ospalý. Soupeř hodně chyboval a my jsme z toho těžili. Oproti minulému týdnu zhoršený výkon, ale zasloužená výhra. “

Sestava Snipers Třebíč:

Buršík (Veselý) – Štveráček, Skála, Vejmělka, Benáček, Žák - Machálek, Maleček, Stránský, Svoboda, Korba - Černý, Jahoda, Ruber.

branky: 34. Michal Machálek, 44. Tobiáš Stránský, 45. Vojtěch Jahoda - 13. Tomáš Hrubý, 17., 27., 57. Vít Petříček, 19., 57. Jan Lukeš

rozhodčí: Petr Kos - Michal Pazderník; vyloučení: 2:1 využití: 0:0 diváků: 76; zásahy brankářů: Matěj Buršík 22 - Tomáš Růžička 35; hráči utkání: Matyáš Ruber – Vít Petříček