Související zápasy

Snipers Třebíč

Úspěšné vystoupení v prvním kole poháru

Mužský A-tým se o víkendu v rámci 1. kola Poháru ČF představil na domácím hřišti k prvním ostrým předsezonním zápasům. Omlazenému týmu, který po loňskému sestupu z divize prošel výraznou hráčskou obměnou, byli vylosovani soupeři, kteří na první dojem budili respekt. Výzvami měli být divizní SK Jihlava a brněnští Aligators, skupinu poté doplnili Židenice a Orel Dolní Bojanovice + Břeclav. Tyto týmy měly být překážkou, která bude stát mladému Snipers týmu v cestě. A jak si s tím Snipers poradili?

Snipers Třebíč 7:5 SK Jihlava

Řekněme, že se Snipers nezalekli. V prvním utkání se náš tým utkal se starým známým rivalem z Jihlavy. Navzdory tomu, že se soupisky oproti minulé sezóně liší, neboť i sestava Jihlavy doznala výraznějších změn, bylo od začátku jasné, že ona rivalita z palubovky rozhodně nezmizela. Utkání nabídlo velkou řadu ostřejších soubojů jak florbalkami, tak tělem. Jako první putovali na trestnou lavici domácí hráči. Dva tresty během jedné minuty postupně vyfasovali Adam Benáček a kapitán Martin Žák. Přesilovou hru 5 na 3 však Jihlava zužitkovat nedokázala a byli to naopak Snipers, kdo udeřil jako první. Po výborném repressu se balonek dostal k Tomáši Čaloudovi a ten si úspěšně zapsal svoji premiérovou branku v dresu A-týmu. Tomáš tím odstartoval kanonádu. Za necelých 40 vteřin na něj totiž navázal dalších hráč ročníku 2007, tentokrát Štěpán Janšta, a poslal Snipers do dvoubrankového vedení. Štěpán se prosadil i v následujícím střídání a po první třetině svítilo na tabuli skóre 3:0 pro Snipers! Začátek druhé třetiny vyšel lépe domácím a svojí první trefu si po dvou dříve jmenovaných připsal i další z odchovanců Ondra Pánek. Stav 4:0 už vypadal velmi nadějně. Avšak jako v Derby pro Elenku, ani tentokrát Jihlava nesložila zbraně. 2 slepené branky, 2 další vyloučení, tentokrát pro Lukáše Štveráčka a Filipa Nechvátala, využitá přesilovka hostí a rázem bylo na konci druhé periody skóre jenom 4:3. Bylo jasné, že třetí třetina nabídne pořádný boj. Dalo by se říct, že domácímu celku spadl v druhé třetině pomyslný řetěz. Do té třetí jej ale náš tým dokázal znovu nahodit a převzít otěže zápasu. Oba týmy sice dokázaly brzy skórovat, nicméně dvoubrankový náskok vrátil Snipers z první přesilovky Adam Benáček. Klíčová byla následně 41. minuta, kdy domácí brankář Jakub Veselý zneškodnil trestné střílení hostujícího Jana Beránka. Sedmou branku domácích přidal do prázdné branky Martin Žák. Soupeř v posledních vteřinách sice stihl ještě potrestat laxnost domácích, ale náskok už stáhnout nedokázal. Snipers zvládli první těžký test a divizní celek porazili 7:5!

Snipers Třebíč 10:6 K1 Florbal Židenice

Kde Martin Žák skončil, tam také začal. Dalším soupeřem byl mladý brněnský tým Židenic. Florbal to byl na jednu bránu, kdy domácí Snipers kontrolovali míček a hosté hrozili z následných protiútoků a dlouhých balonů. První dvě třetiny však byly mnohem vyrovnanější, než by si Třebíčští přáli. V prvních dvou třetinách se gólově prosazovali pouze Martin Žák (3) a Lukáš Štveráček (2). Vinou nedůrazu před vlastní brankou a neschopností reagovat na soupeřovu taktiku bylo skóre po prvních 2 třetinách skóre vyrovnané - 5:5. Obdobně jako v předcházejícím zápase i zde musela rozhodovat poslední perioda. Do té vstoupili díky svému kapitánovi lépe domácí. Už po 31 vteřinách vystřelil domácím zpět vedení Martin Žák. Toto vedení už Snipers nepustili. Branky přidali ještě Kryštof Buchtela (2) a Štěpán Janšta (1). Pozadu nezůstal ani Martin Žák a do statistik si v tomto zápase nakonec připsal 5 branek. Snipers měli po 2 zápasech 6 bodů a opanovali první místo minitabulky.

Snipers Třebíč 9:3 Orel Dolní Bojanovice + Břeclav

Zvládnou Snipers vyhrát i třetí zápas v řadě? Na tuto otázku měli domácí fanoušku dostat odpověď již brzy. Soupeřem v neděli ráno jim měl být nově vzniknuvší tým Orel Dolní Bojanovice a Břeclav. Jestli první třetinu z předchozího utkání proti Židenicím můžeme označit za kanonádu, tak první třetinu tohoto zápasu musíme nazvat hotovými gólovými hody. 7 branek během prvních 15 minut, na straně Snipers 4 jiní střelci (Martin Žák, Adam Benáček, Štěpán Janšta a Tomáš Čaloud) a skóre 4:3 pro domácí. O co bohatější na góly byla první třetina, o to skromnější byla ta druhá. V té se našel pouze jediný střelec, Martin Žák. I v poslední třetině padaly goly už jenom do jedné branky. Snipers postupně utahovali a utahovali a svému soupeři vstřelili ještě další 4 branky (Adam Benáček 2, Štěpán Janšta a Martin Žák). Vítězství, které se sice nerodilo lehce, znamenalo, že Snipers na domácím turnaji skončí nejhůře druzí.

Snipers Třebíč 3:6 Aligators

Poslední zápas skupiny měl být pro domácí tím nejtěžším. Bylo jasné, že soupeř, který ještě pár sezon dozadu hrál druhou nejvyšší soutěž, nebude lehkým oříškem. Zároveň se jednalo o čtvrté utkání ve dvou dnech a na domácích už byla znát únava. Nicméně do zápasu vstoupili odhodlaně. Bohužel, první třetina se nevyvíjela úplně podle jejich plánu. Soupeř si vypracoval zasloužený náskok 4:1 (z pohledu Aligators). Ve druhé třetině se mladý tým ještě pokusil zabojovat o výsledek a po brankách Adama Benáčka a Tomáše Čalouda se dostal na dostřel. Na konci druhé třetiny však vrátil hostům dvoubrankové vedení Ivan Drtil. Třetí třetinu Snipers drželi se svým soupeřem krok, ale nedokázali už najít recept na soupeřovu obranu. Ten naopak dokázal přidat ještě jednu branku a vítězstvím 6:3 (z pohledu Aligators) opanoval první místo ve skupině. Snipers se nakonec museli smířit s druhou příčkou.

Hodnocení trenéra domácích Filipa Koláře

Pohár hodnotím velmi pozitivně. Podařilo se nám zvládnout 3 těžká utkání, ve kterých jsme se museli vypořádávat s jinými situacemi a herními styly. Zvládli jsme být silní a nebezpeční na míčku, postupně se v naší hře zlepšovali a ani fyzicky, zejména naši mladí hráči, nezaostávali. Zároveň nám pohár ukázal věci, na kterých budeme muset pracovat, v čem se chceme zlepšovat a na které detaily se musíme zaměřit. Každopádně jsem s předvedenými výkony velmi spokojen a věřím, že tuto zkušenost dokážeme správně přetavit. Minulý rok jsme v poháru vyhráli 2 zápasy, letos 3, příští rok třeba 4. Doufám, že Paci (Jan Pacal) bude brzy v pořádku a bude nám moct vypomoct na hřišti. Díky všem, kteří přišli podpořit a díky týmu.