SnipersTelč
2:1(0:0,0:1,2:0)
so 5. 10. 2024 12:45 @ SH ZŠ Horka-Domky Třebíč, Liga Vysočiny starších žáků, 1. kolo

Starší žáci se udrželi v druhém výkonnostním koši

Starší žáci Snipers Třebíč – bílí mají za sebou úvodní dvojblok utkání v druhém výkonnostním koši. Nejprve odehráli 2 utkání v Telči a následně pořádali turnaj v Třebíči, kde odehráli zbylé 2 utkání. I když zápasy dělilo „pouhých“ 14 dní, tak bylo vidět velké zlepšení na hře Sniperů.

První zápas ligového ročníku 2024/2025 odehráli třebíčští hráči s Hippos Žďár nad Sázavou. Pro mnohé hráče to bylo premiérové utkání na velkém hřišti, tj. systém 5 + 1 a nezkušenost se znalostí hřiště a nevyzrálost hráčů byla znát prakticky na každém kroku a s každý dotekem míčku. Nebylo tedy divu, že první utkání skončilo debaklem 16:1.

Do druhého utkání a po dlouhé a důrazné domluvě v kabině nastoupili třebíčští hráči daleko více koncentrování a lépe se po hřišti pohybovali a proti Pelhřimovu byli i lepším týmem. Bohužel svojí střeleckou nemohoucností nedokázali svoji převahu přetavit v branky, a tak platilo otřepané sportovní klišé „nedáš dostaneš“ a tak po velké bitvě vyhrál šťastnější Pelhřimov v poměru 5:3.

Ve třetím utkání hráli třebíčští hráči před domácím publikem proti Novému Městu na Moravě a oproti zápasům v Telči to byl markantní rozdíl, jak v nasazení, pohybu, tak i v samotném přístupu k utkání. Domácí Snipeři v úvodu svého soupeře zaskočili kompaktním a bojovným výkonem a odměnou bylo vedení po 1.třetině 1:0. V druhém dějství již Nové Město dokázalo potrestat chyby Třebíče a postupně i zápas otočit ve svůj prospěch. Ve 3.třetině postupně navýšilo skóre, a tak bylo jasné, že rozhodující zápas o bytí či nebytí v 2 výkonnostním koši třebíčské hráče teprve čeká.

Poslední utkání proti Telči, která také zaznamenala 3 porážky bylo od úvodu velmi bojovné a spíše, než taktika převažovali na obou stranách individuální výkony jednotlivých hráčů. Hra se přelévala ze strany na stranu nicméně branky nepřicházely. Až v 2.třetině se podařilo Telči otevřít účet utkání. Na to Třebíč od 3.třetiny zareagovala stažením hry na 2 lajny a snaha se vyplatila, protože v posledním dějství dokázali díky 2 brankám Šimka vývoj utkání otočit a vybojovat premiérově vítězství. Díky tomuto vítězství se udrželi v druhém výkonnostním koši a uvidíme na jaké soupeře na narazí v dalších zápasech.