SnipersOkříšky
9:8(2:3,4:2,3:3)
ne 15. 9. 2024 10:30 @ SH Nové Město na Moravě, Regionální liga mužů - skupina 5, 1. kolo

První hrací víkend za 6!

Po krátkém, ale velmi slušném tažení pohárem, čekala na naše muže konečně ta pravá výzva. Za deštivého počasí se A-tým vypravil do Nového Města na Moravě, aby změřil síly s týmy Okříšek a domácích.

Vstup do prvního zápasu vyšel Snipers skvěle! Za necelé 2 minuty stihli muži vstřelit 2 branky a dostat se do rychlého vedení. O první branku Snipers v lize se postaral Adam Svoboda, který tímto gólem rozhodně nehodlal končit. Bohužel následujících 20 minut Sniperům nejspíš zvlhla mířidla a byli to naopak hráči druhého týmu, kteří se radovali z gólů. Za stavu 2:5 se Snipers konečně znovu nadechli! Svému soupeři vrátili šňůru 5 branek a 13 minut před koncem měli 2 brankové vedení zase na své straně. Jenže ani toto vedení nevydrželo. Soupeř dokázal během 25 vteřin manko srovnat a zápas opět zdramatizovat. Svým druhým gólem v utkání vrátil Snipers vedení Adam Svoboda. Soupeř zareagoval oddechovým časem, který vedl k odvolání brankáře a hře 6 na 5. Tento tlak dokázal soupeř minutu a půl před koncem přetavit ve vyrovnání. Snipers si opět nedokázali pohlídat náskok, na který se tak moc nadřeli… Snipers ale nechtěli z utkání odcházet pouze s bodem. Tým si přijel pro tři a s ničím jiným se spokojit nehodlal. Okamžitě po vyrovnávací brance si trenér Snipers Filip Kolář vzal oddechový čas a během něj vybral pětici hráčů, která měla jasný úkol - vrátit vedení na stranu modro-bílých. Na závěrečných 90 vteřin nastoupila pětice Štveráček, Skála, Žák, Svoboda a Korba. A právě poslední dva jmenovaní vzali výsledek utkání do svých rukou. Po rychlém přenesení hry vyhrál v rohu hřiště Adam Korba osobní souboj a k překvapení všech našel nečekanou nahrávkou před brankou hostů volného Adama Svobodu, který vstřelil rozhodující branku klání a dovršil hattrick.

Do druhého zápasu dne vstoupili Snipers sice pomaleji, než do toho dopoledního, ale za to v zápase předvedli daleko lepší výkon. Svého soupeře pouštěli jen k ojedinělým výpadům a sami místy předváděli velmi pohledné florbalové akce. Domácí diváci, kteří se sice snažili své oblíbence hnát kupředu, mohli pouze zklamaně přihlížet, jak každý útok Snipers končí nebezpečnou střelou. Svému soupeři nasázeli Snipers 14 branek a jen kvůli o branku horšímu skóre opanují druhé místo v tabulce. Nejproduktivnějším hráčem víkendu byl kapitán Snipers Martin Žák, jenž si připsal 8 bodů za 3 góly a 5 asistencí.