Do roka a do dne a zase o gól

Přesně před rokem se naši muži v rámci poháru utkali se soupeřem z Blanska. Pamětníci si jistě vybaví, že se jednalo o obrovskou přestřelku. Během 60 minut padlo neskutečných 20 branek! A ani toto množství nestačilo tehdy k tomu, aby zapas doznal vítěze. V nájezdové loterii tehdy uspěli hosté. Letos bylo jasné, že domácí budou chtít tuto hořkou zkušenost oplatit.

Mladý tým Sniperů vykročil za postupem odvážně. Soupeř, který se pravděpodobně nechal ukolébat loňským sestupem týmu z Třebíče, vstoupil do utkání vlažně. Snipeři z velmi dobrého pressu dokázali první velkou šanci přetavit v gól, který vstřelil Ondřej Pánek.

Vypjatost utkání předpověděla první třetina. V té diváci viděli 5 branek (2:3 z pohledu Snipers) a vyloučení na obou stranách. Druhá třetina na tomto tempu nikterak neubrala. Třebíčské útočné snažení vedla zejména první lajna kolem kapitána Martina Žáka, který sám vstřelil dvě branky a dostal tak před koncem druhé třetiny domácí do jednobrankového vedení.

11 branek během dvou třetin? Sen pro diváky, noční můry pro trenéry. Do třetí třetiny vstupovali domácí s jednobrankovým vedením. Ani jedno družstvo nedokázalo v předcházejících 40 minutách odskočit svému soupeři na rozdíl 2 branek. Prvním, komu se povedlo vypracovat si větší náskok v zápase byli zásluhou Lukáše Štveráčka domácí Snipers. Bohužel toto vedení nevydrželo dlouho a v 51. minutě už to byli opět hosté, kdo třímal těsné vedení ve svých rukou. Po ukázkové kombinaci během přesilové hry srovnal stav utkání Kryštof Buchtela. 2 slepené branky na obou stranách v následující minutě znamenaly, že v 55. minutě svítilo na tabuli skóre 9:9. Rok stará přestřelka byla definitivně zpátky.

Rozhodující branka přišla ze strany hostů. Náhod od poloviny hřiště tečoval Vojtěch Fedra a zařídil tak svému týmu vedení, které už ani hra v 6 nezměnila.

Snipers nakonec svému soupeři podlehli 9:10 a jejich pouť Pohárem tak doznala konce. Za své výkony se nicméně nemuseli stydět. Atraktivním florbalem odcházeli z 5 utkání vítězně a nastříleli celkem 38 branek.